Paradox SP4000 Panel Genel Bilgilendirme

sp4000

 

Akü Girişleri: Panelin sol alt tarafta bulunan beyaz soket 12V 7Ah akü bağlantısı için kullanılmaktadır. Kırmızı (Red) (+12), Siyah (Black) (-12) Volt uçlarıdır. Özel bağlantı kablosu panel ile birlikte gelmektedir.

AC Voltaj Girişleri: Panelin AC trafo voltaj uçlarıdır. Besleme trafosundan gelen çıkış uçlarının bağlantısı yapılmalıdır. AC voltaj olduğu için (+), (-) kavramı söz konusu değildir.

PGM1 Çıkışı: Panelin programlanabilir (PGM) eksi tetik çıkış ucudur. Çıkış, panel alarm durumunda iken (-) voltaj vermek için programlanır. Özel durumlarda kullanılabileceği gibi Harici Sirenlerin (-) tetik uçları da bağlanabilir. PGM çıkışının aktif olabilmesi için montajcı kodu ile giriş yapılarak PGM programının yapılarak aktif hale getirilmesi gerekmektedir.

Bell Çıkışları: (+) ve (-) olmak üzere 2 adet çıkış klemensine sahip olan bu çıkışlar dahili ve harici sirenler için kullanılmaktadır. Siren tetiğine uygun klemense bağlantı yapmalıyız. panel alarm durumunda iken 13 Volt değer ölçülür, panel alarm durumunda değil ise voltaj ölçülmez.

AUX Çıkışları: Panelin DC 12 Volt (+, -) besleme uçlarıdır. Panele bağlanan dedektörlerin (Pır, Duman, Kırılma vb.), Keypad’in (Tuş Takımı), sirenlerin ve diğer ekipmanların besleme uçları AUX klemenslerine bağlanır.

GRN – YEL Girişleri: Data uçlarıdır. Tuş takımından (Keypad) gelen GRN ve YEL uçları Panelin GRN ve YEL girişlerine bağlanır.

Zone (Bölge) Girişleri: Her numara bir bölgeyi temsil etmektedir ve ( C ) girişleri ortak olarak kullanılmaktadır. Alarm sistemine bağlanacak olan manyetik kontak, pır dedektör, harici sirenin tamper (sabotaj) çıkışı, duman, kırılma vb. dedektörlerin uçları zone girişlerine bağlanır. SP 4000 alarm panelinde 4 adet zone girişi bulunmaktadır. Bir bölge girişine birden fazla dedektör, manyetik kontak bağlanabilir.

Telefon Hattı Girişleri: Panelin telefon aramalarını yapabilmesi, alarm haber alma merkezine gerekli olan rapor ve bilgileri gönderebilmesi için gerekli olan sabit hat bağlantı giriş ve çıkış klemensleridir.

RING – TIP Girişleri: Panele gelen sabit hat girişleridir.

R1 – T1 Çıkışları: Panelden dönen sabit hat çıkışlarıdır. Alarm panelinde telefon bağlantıları yapılırken sabit hat üzerinde ADSL modem var ise splitterın telefon çıkışından gelen sabit hat alarm paneli ring – tip girişine bağlanmalıdır.

GND Çıkışı: Panelin topraklama çıkışıdır.

     

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.